Yeni Müfredata Uygun Sosyal Bilgiler Kitapları

Yeni Müfredata Uygun Sosyal Bilgiler Kitapları

Sosyal bilgiler dördüncü ve yedinci sınıflar arasında okutulan ve tarih, coğrafya, vatandaşlık bilgileri gibi ana konuların işlendiği bir zorunlu derstir. Bu ders hem öğrencilerin toplumsal olarak bilgi düzeyini geliştirme hem de tarih bilinci aşılama amacını güder. Zaman zaman detayların hakim olabildiği bu ders için ek kaynak olarak sosyal bilgiler kitapları kullanılabilir. Sosyal bilgiler için her çeşit kaynağı internet sayfaları üzerindeki ilgili online sitelerden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Sosyal Bilgiler Konu Anlatımı

Sözel bir ders olan sosyal bilgilerde ezbere dayalı pek çok bilgi yer alır. Bu bilgiler zaman zaman öğrencilerin de öğretmenlerin de işini zorlaştırır. Bu zorluğu gidermek adına öğretmenler ve aileler çocukların ek kaynaklar kullanmalarını ve sık sık tekrar etmek isterler. Konu anlatımlı kitaplar bu açıdan bir hayli faydalı olur. Renkli ve dikkat çekici anlatımlara sahip olan kitaplar özellikle daha küçük sınıflardaki çocuklar açısından daha verimli olacaktır.

Sosyal Bilgiler Denemeleri

Konu anlatımının yanında, etkili bir öğrenme için bilginin belirli aralıklarla test edilmesi gerekir. Bu da ancak deneme kitapları sayesinde olabilir. Bugün çeşit çeşit deneme kitabını bulmak mümkündür. Sadece sosyal bilgiler dersine ait deneme testlerinin olduğu bu kitaplar öğrencinin bu ders açısından ne seviyede olduğunu görmesini sağlayacaktır. Eksikler görülüp ona göre bir çalışma programı oluşturulabilir. Ayrıca yapılan her denemenin ardından öğretmene yapılamayan sorular sorularak eksikler giderilebilir.