Astroloji Falı

Astroloji Falı

İnsanlar, batıl inançlara ve dogmatik bilgilere sahiptirler ve bu tür şeylere inanma gereksinimi duyarlar. Bilimsel bir gerçekliği olmayan ancak hem dünyada hem de ülkemizde oldukça önemle takip edilen, insanların sıklıkla konuştukları, yorumlarda bulundukları konulardan biri olan astroloji de diğer gerçek olmayan inançların yanında yer alır. İnsanın varoluş sürecinde inanç ve inanma içgüdüsü hayatının sürecinde kişinin yaşamını, koşullarını, bir sonraki adımını doğrudan etkiler. Kişi geçmiş-şimdi-gelecek kavramlarını yorumlamak için birtakım yollara başvurur. Din ve inanç sistemlerinde gelecek hakkında yorumlar, tahminler veya kehanetlere dayalı bilgilerden bahsedilir. Astroloji de aslında buna benzer bir eylemde bulunur. Gezegenlerin enerjileri ve hareketleri insanlar üzerinde psikolojik olarak ciddi etkiler yaratır. Bu durum ise astrolojide yer alan on iki burç ile açıklanır. Her bir burç aslında on iki ayı temsil eder. O ayda doğan insanın o aya denk gelen burçta olduğu ve hem karakteristik hem fiziksel olarak burcun özelliklerini taşıdığı bilgisine inanılır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Astroloji Falı Ne Gibi Durumlarda Değişebilir?

Gezegenlerin hareketleri enerji değişimlerine dolayısıyla da insanın ruh halinde veya gün, hafta, yıl olarak ne gibi durumlarla karşılaşacağını, nelere maruz kalacağına veya neleri başaracağına dair bilgiler sunar. Ancak bu bilgilerin gerçeklik ile bir ilgisi yoktur. Bu tür bilimsel olmayan tamamen tahminlere veya şansa dayalı konuşulan bilgileri öğrenmek için gelecek hakkında bilgi sahibi olmak adına nasıl kahve falı baktırılıyorsa benzer bir şekilde Astroloji falı da baktırılır.

Astroloji Falı Nasıl Bakılır?


Astroloji alanında uzman olanlar, yeterli teknik bilgilere ve öngörüleri sağlam olan kişiler tarafından falı baktırmak isteyen kişinin doğum haritası çıkarılır. Doğum haritası incelenen kişinin ilgi alanları, hedefleri, karanlık yönleri, karakter veya kişilik özellikleri belirlenir. Doğum haritası üzerinden kişinin doğdu gün, saat, yıl ve şimdiki zamana kadar olan süreçte gezegenlerin hareketleri, Ay-Güneş tutulmaları, retrolar gibi çeşitli enerji hareketlerinden gelen olumlu/olumsuz enerjilerin kişinin psikolojisi ve hayatı üzerinde ki etkileri incelenir. Bilimsel olarak gezegenlerin hareketleri hakkında bilgi sahibi olan Astrologlar, kişinin gelecekte ne gibi durumlarla karşılaşacağını ve bu yaşanacak olan durumlarda ne gibi tepkiler vereceğini, nasıl bir psikoloji ile hareket edeceğini falı baktıran kişiye bildirirler.