İstanbul Plaka Fiyatları

İstanbul Plaka Fiyatları

Ulaşımda önemli bir yere sahip olan ticari taksiler, sahibi tarafından işletildiği gibi kiralık olarak trafikte yer alabilirler. Taksicilik yapmak isteyenlerin en çok arzu ettikleri şey kendilerine ait bir plaka sahibi olmaktır. Ne yazık ki ekonomik şartlar herkesin plaka sahibi olmasını imkansız hale getirdiği için plaka sahibi olamayanlar plaka kiralama yöntemini tercih etmekte. İster plaka sahibi olmak için ister taksicilik yapmak için olsun plaka fiyatları ilden ile değiştiği gibi aynı şehir içinde dahi farklılık göstermektedir. İstanbul plaka fiyatları da ekonomik şartlara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Fiyat bilgisi almak için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret edebilirsiniz.

Güncel İstanbul Ticari Taksi Plaka Fiyatları

Ulaşımın sorun olduğu İstanbul’da ulaşımın önemli bir ayağını oluşturan ticari taksi sayısı 18 bine yakındır. En son sarı taksi ihalesi 1989 yılında yapılmıştır. Şehrin taksi ihtiyacı gün geçtikçe artmakta olup taksicilik yapmak isteyenlerin sayısı da günden güne artmaktadır. Bunun nedeni taksicilik mesleğinin günümüz koşullarında avantajlı bir meslek olmasıdır. Taksicilik yapmak isteyenlerin sahip olması gereken şeylerin başında plaka gelmektedir. İstanbul plaka fiyatları diğer illere göre biraz daha yüksektir. Daha büyük bir şehir olması, ulaşımın büyük bir sorun olması ve plakanın daha fazla getirisi olması İstanbul plaka fiyatlarının daha yüksek olmasına neden olmakta.

İstanbul Plaka Kiralama

İstanbul’da ticari taksi plakası olmak için on yıl önce 500 bin lira yeterli olurken günümüzde milyon lirayı gözden çıkarmak gerekiyor. Bu kadar yüksek bir meblağı herkes veremediği için plaka sahiplerinden plaka kiralamak daha avantajlı hale geliyor. Piyasada seyir halindeki pek çok taksinin plakası kiralıktır. Eğer plaka satın almak için ekonomik gücünüz yeterli değilse kiralama yöntemini tercih ederek mesleğinize devam edebilirsiniz. Ticari sarı plaka alım-satım ve kiralama işlemlerinizi gerçekleştirmek ve fiyat bilgisi almak için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.