Hint Makyajı Nasıl Yapılır ?

Hint Makyajı Nasıl Yapılır ?

Hint Makyajının Sırları Nelerdir?


Hintli hanımlar makyaj ile saçı ile kıyafetleri ve kınası ile tüm insanlığın dikkatini çeken moda ikonu olmuş durumdadır. Ayrıca son dönemlerin en moda makyaj trendleri içerisinde yer alan Hint makyajı, günümüzde her geçen gün özellikle Hindistan dizileri sonucunda popülerliğini artırıyor. Hintli hanımların kendilerine baktıklarını ve tüm insanlığı kendi bakımlarına hayran bıraktıklarını Hint kınası yapılırken kullanılan tekniklerin moda akımından anlıyor insanlık. Makyaj sırlarına gelince ufak tefek bilgiler yardımıyla aslında nasıl yapıldığı anlaşılabiliyor. Fakat bu iş ustalık isteyen bölümlerden oluşuyor. Hint makyajı, Arap makyajı ile aynı doğrultuda yapılıyor fakat daha da belirgin hatlara sahip olan Hint makyajı, çok fazla sim ve canlı renkler barındırma ile kendiniArap makyajından ayırıyor ve moda akımını yakalıyor.

Hint Makyajında Hangi Renkler Kullanılır?


Yoğunlukta kullanılan pembe, mor, mavi, altın, gümüş ve yeşil renklerinin çok çok daha iyi vurgulanması amacıyla ise sim ile bu durum çok daha güçlü hale getiriliyor. Allık sürme eyleminden sonra ise yanaklara tekrar tekrar simli malzemeler kullanılarak Hindistan makyajı kendisini gösteriyor. En önemli bölge gözler olduğundan dolayı gözlere ayrı bir özen gösteriliyor.

Hint Makyajı Nasıl Yapılır?


Hint makyajı, makyaj konusunda bilgi sahibi olan herkesin anlayacağı tipte bir makyaj türü. Fakat resimlerden anlamayanlar için ise Hint makyajı kullanan kadınların veya Hint makyajının yapılışı hakkında bilgiler şunlardır. İlk olarak cildin temiz olması ve makyajın daha iyi ve daha kalıcı olması için yüz yıkanmalı ve kullanılan uygun bir nem verici krem cilde sürülür. Ardından da yüze çok yoğun olduğu bilinen bir şekilde cilt renginden bir iki kademe açık tonda fondöteni sürülür. Gözler için göz altına iyi bir göz altı kapatıcısı uygulanır ve fondöten pudra yardımı ile iyice ve estetik olarak güzel şekilde sabitlenir. Allık renk tonu kademesi için koyu kırmızı veyahut da vişne rengi kademesi tonlarında bir allık alınır ve aynada makyaj yapan kişi kendisine gülümseyerek elmacık kemiklerinin en üst kısmına sürer. Ardından yüz kontürlenir ve burun kenarı makyajı yapılır. Burun kenarlarına koyu renk tonlarında bir fondöten sürülerek burun hatlarının keskin ve sert bir görüntüyü yakalaması sağlanır.