Ofis Koltuğu Nasıl Olmalı?

Ofis Koltuğu Nasıl Olmalı?

Çalışma hayatında kullanılan ekipmanlar, çalışanın daha sağlıklı bir ortamda çalışmasını sağlamalıdır, masa başında çalışanlar için ofis koltuğu son derece önemlidir. Gün boyunca koltukta oturmak zorunda kalan kişilerde bel, boyun, sırt ağrısı görülme oranı diğer kişilere göre daha yüksektir. Ofis koltuğunun bu tür sağlık sorunlarına yol açmayacak özelliklere sahip olması gerekir. Ofis çalışanları için özel olarak dizayn edilmiş çalışma koltuğu modellerini yakından incelemek ve sipariş vermek için internet sayfaları üzerindeki ilgili online mağazaları ziyaret edebilirsiniz.

Sağlıklı Ofis Koltuğu Modelleri

Çalışanların büyük bir kısmı çalışma saatlerini bilgisayar karşısında oturarak geçirir. Bu durum çeşitli sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olur. Koltuk ne kadar rahat olursa ve bu sağlık sorunlarını gidermeye yönelik tasarlanırsa o kadar iyidir. Bel, boyun ve sırt ağrısına engel olan özel tasarlanmış ofis koltukları bu anlamda çalışanların daha konforlu çalışma saatleri geçirmesine yardımcı olur. Sağlıklı bir çalışma koltuğunun sahip olması gereken özellikler vardır. Koltuk seçiminizde bu özellikleri dikkate almanız daha iyi şartlarda çalışmanızı sağlar.

Ofis Koltuğu Özellikleri

Koltuk yüksekliği ofis koltuğu için aranacak özelliklerin başında gelir. Sağlıklı bir çalışma koltuğunun yüksekliği ayarlanabilir olmalıdır. Böylece yükseklik kişiye özel ayarlanabilir. Masanın yüksekliğine ve vücut ölçülerinize göre ayarlanabilen koltuklar en ideal çalışma koltuklarıdır. Ofis koltuğunun oturma genişliği de önemlidir. Yeterli oturma alanına sahip olan çalışma koltuğu çalışanın dinlenerek çalışmasını sağlar. Çok dar koltuklar rahatsızlık hissi yarattığı için performans düşüklüğüne sebep olur. Koltuk kolçaklarına dayanmayı güçleştiren çok geniş koltuklar da oturma bozukluğuna neden olacaktır. Bu nedenle koltuk ideal oturma genişliğine sahip olmalıdır. Ayarlanabilir oturma derinliği de çalışanın kendine uygun şekilde ayarlamasını sağlayacaktır. Ofis koltuğunda mutlaka bulunması gereken özellik bel ve boyun desteğidir. Bel ve boyun destekli, sağlıklı ofis koltuğu modellerini yakından incelemek ve sipariş vermek için online mağazaları ziyaret edebilirsiniz.