205 55 R16 KIŞ LASTİĞİ

205 55 R16 KIŞ LASTİĞİ

205 55 R16 kış lastiği zorlu kış hava koşullarına özel olarak tasarlanmıştır. Karlı, ıslak, çamurlu zeminlerde üstün yol tutuş performansı ile kış koşullarında en güvenli şekilde yolculuk yapmanıza olanak sağlar. 205 55 R16 kış lastiği üzerinde bulunan derin kanallar sayesinde su, kar ve çamuru kolaylıkla tahliye eder. Ayrıca çivili modelleri kar üzerinde, kaygan zeminlerde çok daha başarılı ve güvenli sürüş gerçekleşmesi için tasarlamıştır.

205 55 R16 KIŞ LASTİĞİ ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

205 55 R16 Kış lastiği alırken dikkat edilmesi birkaç nokta vardır. Hatta bu dikkat edilmesi gereken noktalar sadece tek tip bir lastik alımında değil tüm lastik tiplerinin alımı esnasında özen gerektiren kıstaslardır. Bu kıstasları sıralayacak olursak: Araca uygun boyutlu lastik seçilmelidir. Hatta mümkünse aracın üretimi sırasında pek çok deneme çalışmaları sonucunda üretici firma tarafından kullanımına karar kılınan, araç için en ideal lastik tipi değiştirilmemeye özen gösterilmelidir. Yaşanılan şehrin iklim koşullarının gereği doğrultusunda lastik seçimi yapılabilir. Lastik satın alırken lastiğin üretim tarihi ve depolama koşullarına dikkat edilmelidir. Deformasyon izleri olan yıpranmaya başlamış lastikler satın alınmamalıdır. Uzun sürüşler yapılacak ise lastik dayanıklılığına dikkat edilerek seçim yapılmalıdır.

205 55 R16 KIŞ LASTİĞİ NEREDEN ALINIR?

Lastikler kullanılmaya başlandıktan sonra araç için en uygun basınç değeri ayarlanmalıdır. Mümkünse her hafta lastik basınçları kontrol edilip düzetilmesi gereken değer varsa olması gereken değere döndürülmelidir. 205 55 R16 kış lastiği arayışındaysanız lastik uzmanları ile görüşmelisiniz. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.