Mitsubishi VRF Bakım

Mitsubishi VRF Bakım

Klimalar; kullandıkları ortamlara, bulundukları bölgenin iklimine ve kullanım oranına göre zamana bağlı olarak kirlenmektedir ve bakım yapılması gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Bu kirlenmelere bağlı olarak bakteriler için uygun ortam oluşmakta ve bakterilerin meydana getirdiği küf ve mantarlar insan sağılığına zarar verecek düzeye gelebilmektedir. Bu zararların dışında ayrıca pis kokuya da sebep olurlar. Bu yüzden klimaların bakım ve temizliklerinin düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Mitsubishi marka klimaların bakım işlemleri için firmamızın web adresi olan href=" target="_blank"> adresi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. İklimlendirme sektöründe parlayan yıldız olan Mitsubishi klimaların birçok modeli insanların hizmetine sunulmaktadır. Yüksek teknoloji ile üretilen, enerji tasarrufu sağlayan, yüksek verim ve performans gösteren, uzun yıllar kullanılabilme imkânı sunan özel olarak tasarlanmış Mitsubishi VRF klimaların bakımının mutlaka yetkili teknik servis tarafından yapılması gerekir. Mitsubishi VRF bakım, ev ortamında kullanılan klimaların yılda en az 2 defa, insanların kalabalık olarak bulundukları AVM’lerde, işyerlerinde, restoranlarda, konferans salonlarında vb. kullanılan VRF klimaların ise her ay 1 defa bakım temizliklerinin yapılması gerekir.

Teknik Servis Tarafından Mitsubishi VRF Klimaların Bakımı

Mitsubishi VRF bakım işlemlerinin teknik servis personeli tarafından yapılması gerekmektedir. Teknik servis personeli bakım işlemleri sırasında aşağıdaki işlemleri uygularlar.

  • İç ve dış ünitelerin kontrolleri yapılır ve antibakteriyel temizlik ürünleri ile temizlikleri yapılır.
  • Dış ünitenin kablolama sistemi kontrol edilir, her türlü elektrik kontrolleri sağlanır.
  • Gaz ve basınç kontrolleri yapılır.
  • Bakır boru sistemleri kontrol edilir.
  • Cihaz içerisinde yer alan serpantin, filtre, hava kanatçıkları gibi parçaların temizliği yapılır.

Teknik servis tarafından Mitsubishi VRF bakım işlemleri yerine getirilirken cihaz için gerekli tüm detaylara bakılarak her türlü kontrol sağlanır ve titizlikle temizlikleri yapılır.