Estetik Gülüşlerde Tercih Edilen Kaplama Türleri

Estetik Gülüşlerde Tercih Edilen Kaplama Türleri

Estetik bir gülüş için uygulanan gülüş tasarımı tedavilerinde kaplama en önemli unsurdur. Kaplamanın kalitesi, kullanımı ve estetik görünümü gülüş tasarımında başarıya ulaştıran faktörlerdir. Özellikle zirkonyum diş kaplama, implant tedavilerinde sıkça uygulanmaktadır. Çünkü zirkonyum seramik ve porselenden yapılan sağlam ve aynı zamanda parlak bir elementtir. Beyaz bir malzeme oluşu zirkonyumun diş yapımında kullanılmasında en önemli etkenlerden birisidir. Kaygan ve parlak yüzeyi sayesinde dişleriniz beyaz ve estetik bir görünüme sahip olur. Zirkonyum metal bir element içermediği için herhangi bir alerjik reaksiyon göstermez. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Zirkonyum Hangi Durumlarda Uygulanır?

Bazı ciltler hassas ve alerjik yapıya sahiptir. Bu durumlarda kullanılan kaplamanın herhangi bir alerjik ve metal içeriğe sahip olmayan malzemeden yapılması önemlidir. Zirkonyum tamamı ile doğal ve anti alerjik yapıya sahiptir. Zirkonyum taç ve kron olarak da bilinir. Çürük dişlerde gri renkli klasik kaplamalar artık tercih edilmiyor. Bunun yerine beyaz renkli parlak zirkonyum diş kaplama tercih ediliyor. Hem ön dişlerde hem de arka dişlerde kaplama olarak kullanılabilir. Estetik görünümün yanı sıra sağlamlığı da zirkonyumun tercih edilmesinde önemli bir özellik olarak görülmektedir. Bazı dişlerde doğuştan renk bozukluğu vardır. Diş beyazlatma yönteminin etkili olmadığı durumlarda zirkonyum kullanılır.

Zirkonyum Kaplamaların Özellikleri


Kendi dişleriniz yemek, alkol, sigara, kahve ve çay tüketimine bağlı olarak oksitlenme yaparken, zirkonyum oksitlenme yapmaz. Ayrıca aşınmaya karşı direnci yüksek olup, kırılma ve çatlama yapması çok zordur. Doğal bir görünüme sahip olduğu için dişlerinizle uyumludur. Yarı saydam özellikli zirkonyum fiyat açısından da oldukça avantajlı kaplama çeşididir.