Saç Nasıl Lüle Yapılır?

Saç Nasıl Lüle Yapılır?

Isıl işlem kullanmanıza gerek kalmadan, kuaföre gitmeden, fazladan alet edevata ihtiyaç duymadan nasıl dalgalı saç yapılır? Bu soruya eğlenceli bir cevap bulmuş olabilirsiniz. İşlem çok kolay olduğu için olağanüstü bir yeteneğe de gerek yok, herkes yapabilir. Hazırsanız lüle lüle saçlarınız için işe koyulmanız gerekiyor. İster kadın ister erkek isterse de cinsiyetsiz olun, hiç fark etmeksizin görece uzun saçlarınız varsa en önemli noktayı hallettiniz demektir. Bir tarak alarak saçlarınızı iyice açarak başlayabilirsiniz. Daha sonra saçlarınızı tutam tutam alıp kendi etrafında dolayın. Bu noktada saçlarınızda nasıl bir dalga istediğinize göre tutamların kalınlığını kendiniz belirleyebilirsiniz. Yeterince dolarsanız elinizdeki saç tutamınız küçük bir öbek haline gelecektir. Korkmanıza gerek yok. Katlanmaya başlayan saç tutamınızı, kendi etrafında dolamayı bırakabilirsiniz. Herhangi bir toka kullanmayacağınız için saç tutamını bıraktığınız anda biraz açılmaya başlayacaktır. Eğer yeterince doladıysanız saçınız tamamen açılmayacak ve birkaç saat sonra istediğiniz dalgalı görünüme kavuşacaksınız. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Püf Noktaları Nelerdir?

En önemli püf nokta saçınızın nemi çünkü kupkuru ya da sırılsıklam saçlarla işlemi düzgünce yapamayıp pes edebilirsiniz. Bu noktada doğru nem oranını ayarlamak için farklı zamanlarda deneme yaparak kendinize en uygun ayarı yakalayabilirsiniz. İlk denemeniz için önerimiz, banyodan çıktıktan sonra ıslak saçlarınızın nemini bir havlu veya pamuklu bir bezle almanız olacaktır. Saç kurutma makinesini kullanmanız fazla nem kaybına yol açabilir ancak abartmadan kullanılabilir. Ek olarak, bütün saçınızı tutamlara ayırıp kendi etrafında sardıktan sonra kurutma makinesiyle kurutabilirsiniz. Bunu yaparken saçlarınızı çok dağıtmamaya özen göstermelisiniz. Saçınızın neminden rahatsız olmuyorsanız tutamlara ayrılıp dolanmış saçlarınızın üstüne yatıp ertesi gün uyandığınızda kendi ellerinizle bukleleri açmanız çok daha iyi olacaktır. Bu sayede saçlarınız daha yumuşak, bukleleriniz daha belirgin olacaktır.

Sonuçtan Memnun Kalmazsanız Ne Yapacaksınız?


Sonuçtan memnun kalmazsanız saçınızı eski haline döndürmek de çok kolay. Ortaya çıkan bukleleri beğenmezseniz artık kurumuş olan saçlarınızı su veya saç kremi ile tekrar nemlendirip yumuşak dişli bir saç fırçası ile saçınızı açabilirsiniz. Hem yapması hem bozması çok kolay olan bu saç şekillendirme yöntemini siz de denemelisiniz.