Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel zayıflama fazla kiloya sahip olmayan ancak belli bölgelerde oluşan yağlardan kısa sürede kurtulmak isteyenlerin başvurduğu yöntemlerden biridir. Kadınlarda ya da erkeklerde vücudun belli başlı bölgelerinde yağ birikimine rastlanabilir. Bölgesel yağlanma kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülür. Siz de bölgesel zayıflama yöntemlerinden birini uygulamak istiyorsanız adresini ziyaret edebilir ve uzmanlarımızla görüşme sağlayabilirsiniz. Kadınlarda yağlanma oranı %30’u, erkeklerde ise %25’i geçtiği durumlarda sağlık açısından risk ve tehlike oluşturur.

Bölgesel Zayıflama Yöntemlerinde Kullanılan Teknikler

Bölgesel zayıflama yöntemleri vücudun belli bölgelerdeki yağ birikimlerini eritmeye yönelik yapılan uygulamalardır. Yağlanma vücut formunu bozan görüntülere neden olur. Son yıllarda gelişen medikal teknoloji sayesinde en çok tercih edilen ve kısa sürede etki gösteren bir yöntemdir. Gelelim bölgesel zayıflama yöntemlerine,
  • Lipoliz, liposuction
  • Mezoterapi
  • Karboksiterapi
  • Ultrashape
  • Radyofrekans gibi yöntemler uygulanır.
Bölgesel zayıflama için yapılacak birçok farklı işlem uygulanabilir. Bu işlem ve yöntemlerin başında spor ve egzersiz yapmanın yanı sıra zayıflama diyeti uygulamak başında gelir. Diyet yaparak belli oranda bir incelme sağlanabilir. Bölgesel zayıflama yöntemleri bölgesel yağlanmada diyet ve egzersize rağmen kilo vermeyi başaramamışsanız o takdirde uygulamayı tercih edebilirsiniz. Bölgesel zayıflama yöntemleri sırasında kullanılan cihazları arasında en çok bilinen soğuk lipoliz ve power-plate ‘dir. Bu cihazlar seçili bölgeye masaj yapılarak kan dolaşımı azaltılarak yağ dokusu uzaklaştırılır. Böylece bölgesel zayıflama geçekleşebilir. Bölgesel zayıflama fiyatları değişiklik gösterir. Fiyatlar hangi işlemin uygulanacağına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu nedenle doktorunuz sizi muayene ettikten sonra işlemin kaç seans ve uygulanacak olan bölgeyi belirleyecektir. . Tedavi planınıza göre seans süreleri de değişiklik gösterecektir. O andan itibaren fiyatlandırma konusunda net bir bilgi alabilirsiniz.